Strona główna » Problemy z kręgosłupem

Formularz wyszukiwania

Problemy z kręgosłupem

Dolegliwości związane z kręgosłupem mogą pojawić się w każdym wieku i z wielu przyczyn. Przeciążenia kręgosłupa spowodowane nieprawidłową sylwetką, praca biurowa, przetrenowanie u sportowców, zmiany zwyrodnieniowe u osób starszych. Niewątpliwie wszelkie dolegliwości należy skonsultować z lekarzem.

Najczęstszym problemem dolegliwości związanych z kręgosłupem i najłatwiejszym do wyeliminowania jest złe łóżko. Złe łóżko oznacza zbyt miękką lub zbyt twardą powierzchnię. Spanie na odpowiednim łóżku już od wczesnych lat dziecięcych pozwala uniknąć występowania chorób kręgosłupa.

Lekarze zajmujący się chorobami i dolegliwościami kręgosłupa często doradzają swoim pacjentom wymianę łóżka na twardsze. Zbyt miękkie i zdeformowane materace z pewnością przyczyniają się do złego stanu zdrowia i kręgosłupa. Łóżko nie może być jednak zbyt twarde ponieważ materac w ogóle nie pozwala plecom i biodrom zagłębić się w jego powierzchnię i przez to odczuwalny jest bolesny nacisk.

Nasze łóżko powinno utrzymywać kręgosłup w jednej linii, tzn. na jednym poziomie. Podczas leżenia na boku kręgosłup powinien być prosty, a przy leżeniu na plecach - w swoim naturalnym położeniu - powinien być lekko wygięty w kształcie litery "S".

Control - projektowanie stron