Czym jest orteza na łokieć?

}
orteza na łokieć

Łokieć oraz jego okolice to miejsca bardzo wrażliwe na urazy. Staw łokciowy jest bardzo podatny na różne przeciążenia związane z aktywnością sportową lub wykonywaną pracą. Zdarza się, że wystarczy uderzenie o krawędź stołu, wydawałoby się, że niegroźne i niemocne, ale staw łokciowy może zostać uszkodzony. W takich przypadkach potrzebny może okazać się stabilizator łokcia.

Co daje orteza na łokieć?

Zadaniem ortezy jest stabilizacja stawu łokciowego, dlatego bardzo ważne jest, aby była prawidłowo dobrana, bo inaczej leczenie i rehabilitacja mogą być nieskuteczne. Dodatkowo orteza wspomaga prawidłową cyrkulację krwi, zmniejsza uciążliwy ból i przyspiesza wchłanianie obrzęków. Dzięki stosowaniu ortezy łokciowej terapia i leczenie są bardziej skuteczne.

Jak wybrać dobrą ortezę?

Orteza powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów przyjaznych skórze. Koniecznie musi cechować się dużą wytrzymałością, funkcjonalnością oraz odpornością na uszkodzenia i zabrudzenia. Nie może również ograniczać dostępności powietrza. Powinna być lekka wygodna i dobrze przylegać do ciała. Ortezę należy zakupić w profesjonalnym sklepie medycznym, ponieważ wówczas można mieć pewność, że będzie wysokiej jakości i będzie spełniać najwyższe standardy. W sprawie ortezy dobrze jest iść po poradę do lekarza lub fizjoterapeuty.

Elastyczna opaska na łokieć SuperOrtho

Rodzaje ortez stawu łokciowego

Orteza na łokieć lekka – przydatna przy lekkich kontuzjach i przeciążeniach. Łagodzą ból i wspierają uszkodzony staw.

Orteza zegarowa – dla osób po urazach i zabiegach w okolicy łokcia. Sprawdzają się również przy złamaniach oraz kontuzjach, które wymagają ograniczenia ruchu w stawie łokciowym.

Opaska na łokieć tenisisty – niektóre modele zapewniają masaż punktowy i łagodzą ból. Polecane, gdy mięśnie w okolicach stawu łokciowego są przeciążone.