Noszenie majtek na nietrzymanie moczu to nie wstyd – sprawdź, kto musi z nich korzystać

}
majtki na nietrzymanie moczu

Noszenie majtek na nietrzymanie moczu jest dziś oznaką niemęskości i słabości. Z obawy o wykluczenie społeczne nie porusza się takich tematów nawet z bliskimi. Tymczasem problem z nietrzymaniem moczu dotyka sporej części społeczeństwa i związany jest z wieloma różnymi przyczynami. Nie zawsze musi być to ciężka choroba. Sprawdź, kto musi się zmagać z tym problemem na co dzień.

Kiedy najczęściej występuje nietrzymanie moczu?

Wyróżnić można kilka bezpośrednich przyczyn nietrzymania moczu:

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu występuje w czasie mocnego wysiłku dla organizmu. Nie muszą to być wymagające ćwiczenia fizyczne – wystarczy kichnięcie czy kaszlnięcie. Charakterystyczny dla tego typu jest brak parcia na pęcherz. W bardzo zaawansowanym stopniu oddanie moczu może nastąpić nawet na wskutek wstania z łóżka.
  • Naglące nietrzymanie moczu to nagłe pojawienie się silnego parcia, którego nie można powstrzymać. Jest to typowy objaw pęcherza nadreaktywnego.
  • Przepełnienie pęcherza moczowego pojawia się przy długim wstrzymywaniu oddawania moczu. Taka sytuacja może być spowodowana czynnikami zewnętrznymi (brak dostępu do toalety, problemy ze wstaniem do łazienki), jak i wewnętrznymi (nowotwór prostaty lub jej przerost). Charakteryzuje się popuszczaniem niewielkich ilości moczu oraz ciągłym poczuciem silnego parcia.
  • Nietrzymanie moczu może wynikać także z ograniczonej świadomości chorego – dotyczy to szczególnie osób w ciężkim stanie, które nie zawsze utrzymują pełny kontakt z rzeczywistością.

Dolegliwość ta może dotykać zatem bardzo różnych ludzi. Zarówno w przypadku obłożnie chorych, jak i w pełni zdrowych, ale, na przykład, pracujących w ciężkich warunkach majtki z wkładkami urologicznymi mogą być czasem jedynym sposobem na normalne życie. Warto zaznaczyć tutaj, że także z wiekiem pojawiają się coraz większe problemy z prawidłowym oddawaniem moczu.

Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu?

Często inkontynencja związana jest z określonymi chorobami, niekoniecznie związanymi bezpośrednio z pęcherzem moczowym. Leczenie nietrzymania moczu związane jest z pozbyciem się pierwotnej przyczyny tej przypadłości. Zatem lekarz może zalecić spożywanie ziół, rozpocząć leczenie za pomocą tabletek lub zlecić jakiś zabieg.

W wielu przypadkach jednak problemy z utrzymaniem moczu związane są z naturalnymi procesami starzenia się, a zatem utraty przez mięśnie ich pierwotnej siły oraz struktury. U takich pacjentów stosuje się leczenie objawowe. Podobnie jest w przypadku osób, których praca lub sposób życia uniemożliwia czasem korzystanie z toalety (choćby kierowcy ciężarówek na trasach międzynarodowych).

Jak wybrać odpowiednie majtki na nietrzymanie moczu?

Niezależnie, czy podjęte zostały inne działania, na czas występowania dolegliwości zaleca się noszenie odpowiedniej bielizny o dużej chłonności. Majtki na nietrzymanie moczu, dostępne na Sanbello.pl, doskonale sprawdzają się jako doraźny środek zaradczy, a także pozwalają na normalne życie osobom, które skazane są na tego typu problemu.

Przy wyborze odpowiedniej bielizny należy kierować się głównie ich rozmiarem oraz chłonnością. Ta ostatnia uzależniona jest od stopnia zaawansowania choroby. Wyróżnia się trzy stopnie pojemności: do 100 ml (słabe nasilenie), do 300 ml (osoby mierzące się z chorobami) oraz powyżej 300 ml (dla obłożnie chorych).

Odpowiednie dopasowanie majtek do swoich potrzeb zapewnia najwyższy poziom komfortu i wygody każdego dnia.